O FOTOGRAFOVÁNÍ 

 

Každý máme svůj jedinečný životní příběh. Máme ale jen jeden?

Sny a dobrodružství, které prožíváme ve vlastních světech, o kterých ostatní nemají tušení…

Možnost prožívat nová dobrodružství, které opatrně zasahují do naší osobnosti v reálném životě, ale my o nich často nedokážeme vyprávět nahlas…

Neumíme je popsat tak, aby je ostatní pochopili…

Aby pochopili nás, takové, jací doopravdy jsme.

A přesně toto je myšlenka, která mě žene k tvorbě. Možnost ukázat lidem, kým doopravdy jsme, sečíst a podtrhnout fotografií oba dva naše světy zároveň.

Fotografování nedělám z lásky k fotografii, ale z lásky k příběhům a rozmanitosti lidských životů. Celé je to pro mě jakýmsi rituálem. Zachycením nejen okamžiku, ale celého příběhu a emocí, které té jediné chvilce předcházeli. Člověk se v životě mění, posouvá a roste, v naší společnosti často zapomínáme oslavovat tyto osobní posuny a rozvoje a namísto toho pravidelně oslavujeme jen narozeniny. Já se však svou prací snažím zapomenout na počet narozenin a najít to, co je opravdu důležité, to, co stojí za oslavu a zapamatování. Vás se všemi radostmi i jizvami, které v sobě na své cestě nesete.

Vše začíná výběrem fotografování, v mé nabídce najdete buď fotografování tématického portrétu nebo tématického fotografování se zvířaty. Je v nich veliký rozdíl a tím nemyslím to, že na jednom chybí zvířata 🙂 Vše se opět točí jen okolo toho, co výsledkem chcete vyjádřit. Zda jste bojovnice a toužíte jít do boje s vlčí smečkou po boku, nebo křehká víla s lišákem v náručí, lovkyně s dravcem na rameni nebo poutnice na černém koni? Můžete být kýmkoliv. Se zvířaty se totiž jedná o hranější scénu, fotografování je trochu emočně plošší a více se dbá o plnění snů. Pro Vás tedy jednodušší.

Zatímco u portrétového fotografování jde hraní stranou, zde je vše o Vás a o vašich pocitech, o Vaší cestě. Sem patří i portréty s Vašimi vlastními zvířaty. Ty totiž bývají Vaším zrcadlem, které k Vám neodmyslitelně patří a primárně zde půjde o zachycení Vašeho vztahu. Nechci Vás zmást, portrét není složitější na pózování a netřeba se bát, zda to zvládnete. Je složitější v tom, že společně musíme najít a vyzdvihnout vaší osobitost.  Ale nebojte, společně to zvládneme!

 

 

MÁTE O FOTOGRAFOVÁNÍ ZÁJEM?

Pokud máte o fotografie zájem, není nic jednoduššího, než se zamyslet nad Vaší představou, napsat mi ji na mail pechlatova@photography-pechlatova.com  nebo vyplnit formulář níže a dohodnout podmínky a termín.

Budu se těšit na viděnou!

Zájem o fotografování

14 + 4 =